Lubinianie na podium Mistrzostw Dolnego Śląska

19-ego stycznia w hali lekkoatletycznej czeskiego Jablonca rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce.

W kategorii młodszych juniorów dwukrotnie na drugim stopniu podium, w skoku w dal (5,23) oraz w biegu na 200 metrów (25,87), stawała Emilia Wawrowska. Dla Emilki był to udany weekend ponieważ dzień wcześniej, na zawodach w Zielonej Górze, wygrała konkurs skoku w dal wynikiem 5,58, który to wynik plasuje ją na 2 miejscu ogólnopolskich zestawień kategorii U-18. Spośród naszych uczniów w kategorii U-20 brązowy medal w skoku w dal, wynikiem 5,93, zdobył Szymon Data. Rekord życiowy w biegu na 600 metrów, wynikiem 1:53,80 ustanowiła Wiktoria Widulińska. Kolejny start w biegu na 60 metrów odnotował również Kacper Kierski.