Awans w tabeli

W czwartek, 22 lutego juniorki młodsze Zagłębia Lubin zagrały w Legnicy jeden z najważniejszych meczów, który zapewnił im drugie miejsce w tabeli.

Miedziowe od samego początku pokazały wyższość nad przeciwnikiem. Mocna obrona  spowodowała, że przez prawie cały mecz miały kilka bramek przewagi nad drużyną z Legnicy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:19.

Druga część spotkania była troszkę trudniejsza od poprzedniej. Przeciwniczki pokazały, że tak łatwo się nie poddadzą. Kiedy zostały 4 minuty do końca meczu, lubinianki prowadziły tylko jedną bramką. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:32 dla Zagłębia.

Dziewczynom z SMSu pozostały tylko dwa mecze do końca ligi. Obecnie znajdują się na drugim miejscu w tabeli zasadniczej.

Juniorki: EUCO-UKS Dziewiątka Legnica-MKS SMS Zagłębie Lubin 29:32 (14:19).

Skład: Gawron Karolina, Jaroniewska Wiktoria,  Bylewska Marta, Sośnicka Oliwia, Janisio Dominika, Kondracka Aleksandra, Kamińska Nikola, Cebrat Klaudia, Siemianowska Martyna, Bula Martyna, Góral Natalia, Steczek Milena, Drzemicka Katarzyna, Karpiel Natalia.